Jesteś tutaj:Strona główna / Jak pomagamy?

Jak pomagamy? - WCAG 2.0

Tworzenie stron internetowych, które są zgodne ze standardami jest dobrą praktyką. Dzięki temu treść strony jest dostępna dla szerszego grona odbiorców. Internet odgrywa coraz większą rolę w życiu każdego człowieka, także osoby niepełnosprawnej. Dostępny internet, umożliwiający osobom z dysfunkcjami narządu wzroku bądź słuchu aktywny udział w społeczeństwie, jest podstawą wyrównania szans w wielu dziedzinach życia. Dostępność Internetu w wielu krajach jest wymagana przez prawo.

Mając na uwadze niską świadomość administratorów stron internetowych a tym bardziej społeczeństwa z zakresu dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych a zwłaszcza niewidomych i niedowidzących, przygotowaliśmy kilka wariantów dostosowania serwisów www do standardów W3C z tego zakresu.

Artykuły

Audyt dostępności strony internetowej

Oferujemy Państwu całościowy audyt dostępności, który pozwala zapewnić pełną zgodność serwisu z międzynarodowymi standardami WCAG.

Czytaj więcej o Audyt dostępności strony internetowej

Dostępny serwis

Służymy także pomocą w opracowaniu nowego serwisu internetowego. W zależności od potrzeb użytkowników i celów strategicznych, które zostały wytyczone do realizacji za pomocą działań w obszarze sieci internetowej, projektujemy i wykonujemy odpowiedni serwis internetowy.

Czytaj więcej o Dostępny serwis

Nasza wiedza i doświadczenie

Z wielką przyjemnością podzielimy się z Państwem nasza wiedzą i doświadczeniem z zakresu dostępności serwisów www oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu. Wychodząc na przeciw wszystkim użytkownikom Internetu zachęcamy do przebudowy istniejącej strony internetowej, w celu dostosowania jej do wytycznych WCAG 2.0. Nie zawsze zachodzi konieczność budowy całej strony od nowa.

Czytaj więcej o Nasza wiedza i doświadczenie

Szkolenia

Fundacja Widzialni przeprowadza także szkolenia, które są doskonałym uzupełnieniem lub dopełnieniem umiejętności i kwalifikacji zawodowych z zakresu:

  • szkolenie z zakresu tworzenia i administrowania stronami www w zgodzie ze standardami dostępności WCAG 2.0
  • savoir - vivre wobec klienta niepełnosprawnego

Czytaj więcej o Szkolenia